2. liga se vzdaluje

V 8. kole 2. ligy jsme hostili celek Lipovce. Ten sice přijel ve značně oslabené sestavě, ale i tak byl vpředu mnohem silnější a to rozhodlo.
Já jsem hrál bílými s Daliborem Bělíkem Katalánskou, ale po výměně jezdců ve vyrovnané symetrické pozici skončila partie remízou. Daniela nádherně rozdrtila svého soupeře ve Skandinávské. Ten zahrál slabší Jc3 a celou partii se již jen bránil.

Petr Krejčí – Daniela Urbanová

V této pozici by asi většina hráčů bez velkého rozmyšlení zahrála 17. – Jb2, což je pochopitelně zcela dostačující. Ale tyhle dynamické pozice jsou Daniele jak šité na míru. Zahrála nádherné 17. – g5! a partie skončila poměrně rychle 18. Sc1 Vd1! 19. b3 Sd4 20. Sb2 Jb2 21. Vd1 Jd1 22. Je2 Se5 a bílý se vzdal. Moc pěkné.
To ale bylo z naší strany vše. Ján Markoš nám všem ukázal, že GM jsou úplně někde jinde než my, prostý lid. Proti Martinu Dvořákovi zvolil svůj oblíbený Kalašnikov. Martinova pozice se mi líbila a v duchu jsem si říkal, to jsem zvědav, jak to bude černý vyhrávat.

Martin Dvořák – Ján Markoš

No a černý mě to předvedl – obětoval jezdce na b3, otevřel diagonálu a1-h8  a vyhrál po pár tazích:
18. –  Jb3! 19. ab3 e4! 20. c4 ed3 21. c5 dc5 22. Dd3 c4 23. bc4 De5 24. Kd2 bc4 25. De2 c3 a bílý se vzdal.
Mirek Tichý sehrál černými výměnnou Slovanskou hezky, ale potom ve vyrovnané pozici přehlédl vazbu, čehož zkušený Kopřiva využil a dostal soupeře do vedení 2,5:1,5.
Remízu přidal Šimon Londin černými, kdy se ani jedné straně nepovedlo v průběhu partie získat hmatatelnou výhodu. Roman Závůrka prohrál po vyčerpávajícím boji černými v Anglické s Pavlem Davidem. Bílý hezkým tahem c5 narušil souhru černých figur i pěšcovou strukturu a postupně zvětšoval svoji výhodu. Honza Sýkora v Rétiho bojovně obětoval pěšce za otevření diagonály. Jirka Sekanina ovšem reagoval správně a oběť se ukázala nekorektní. Nakonec Honza vyklouzl a partie skončila remízou. Na konečných 3:5 uzavřel výsledek Matěj Hrabal, který bílými ve Skandinávské nic nezískal, a opticky se mi po zahájení více líbila černá pozice Petry Sochorové. Po výměnách získal výhodu Matěj, kterou ovšem nevyužil a po nepřesnostech nakonec partii zremizoval věčným šachem.
V celkové tabulce jsme nadále na sestupové příčce. V tomto kole ukořistilo Veselí 3 body výhrou s Velkými Losinami, což je pro nás velmi nepříjemné a i kdyby se nám povedlo v utkání pravdy porazit Zlín, nemusí to na udržení soutěže stačit.
Martin Adamčík
image_pdf
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Batka
Petr Batka
11. 2. 2019 13:42

Hlavně gratulace Daniele , velká škoda že nejezdí na venkovní zápasy – má skvělé ELO Perfo.

Jiří Fiala
Jiří Fiala
11. 2. 2019 6:32

Myslím,že je to stále stejná písnička! SK PVA chybí na první 2 šachovnice 2 hráči s Elem 2300! Jinak A mužstvo na 2.ligu nestačí! Takže SK ,pokud by chtělo hrát 2.ligu,tak musí najít sponzora a tyto 2 hráče koupit,nebo čekat 5 let až doroste Mohapl s Novotným! Protože v SK není žádná chuť někoho platit,tak budou muset počkat 5 let! Pokud se letos udrží SK ve druhé lize,museli by mít veliké štěstí!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial