Z Kuřimi vezeme 4 body

V sobotu 19. ledna pokračovala dvoukolem liga mládeže. Hrála družstva Kuřimi A, Kuřimi B, Starého Města B a Prostějova. Sestavu jsme měli ochuzenu o naši jedničku Matěje Hrabala a jeli jsme v sestavě Daniela Urbanová, Tadeáš Hladký, Tomáš Mohapl, Martin Londin, Jakub Urban a Jindřich Táborský.
Nejprve jsme hráli s áčkem Kuřimi, naším přímým konkurentem v boji o druhé místo.
Zápas pro nás nezačal nejlépe, Tomáš si na druhé šachovnici ani neškrtnul. Černými ve výměnné Slovanské opomněl vyvinout Jc6, bílá toho mistrně využila a v miniaturce Tomáše smetla ze šachovnice. Prohráváme 0:1.
Na šesté šachovnici bílými zvítězil tak trochu se štěstím Jindra. V Sicilské nezískal ani stín výhody, nebojácně zahrál dlouhou rošádu a zahájil pěšcový útok na královském křídle. Černí pěšci na dámském křídle ovšem byly rychlejší a na Jindru bych v té chvíli nevsadil ani zlámanou grešli. Jak už to ale v partiích mládeže bývá, rozhoduje poslední chyba, kterou vyrobil černý a vyhrávali jsme 1:0.
Daniela hrála na jedničce černými Skandinávskou, která ovšem přešla do Panovova útoku, kde bílý získal výhodu. Danča se ovšem dokázala celou partii trpělivě bránit a remízu si rozhodně zasloužila.
Na pětce hrál černými Kuba Urban Skotskou. Zahájení pojal trochu pasivně, ale jeho pozice byla pevná a bílému se nepodařilo získat výhodu. Partie přešla do koncovky, kde Kuba získal iniciativu, nádherně svázal bílého jezdce a před jeho neodvratnou ztrátou se bílý vzdal. Vedeme 2,5:1,5.
Martin sehrál bílými pěknou dračí Sicilskou, celou partii soupeře tlačil, ale využít výhody se mu nepodařilo. Naopak v koncovce ztratil nit, ale nakonec se mu povedlo v horší pozici udržet remízu.
Tak trochu smolnou Sicilskou sehrál Tadeáš. Partie byla hodně dynamická a Tadeášovi se povedlo získat pěšce. V lepší pozici ovšem podcenil aktivitu a ve věžovce rozhodl o soupeř o vítězství krásnou souhrou krále, věže a volného pěšce. Nakonec tedy zápas skončil smírně 3:3.
 
Odpoledne jsme zasedli proti Kuřimi B.
Jindra hrál černými proti Skotské, a i když nic zvláštního nevymyslel, soupeř poztrácel pěšce a Jindra bez problému zavěsil.
Partie se vůbec nepovedla Kubovi. V dračí variantě zbytečně ztratil pěšce na b2 za kterého neměl vůbec nic a jeho pozice se potom zhroutila jak domeček z karet.
Tomáš sehrál pěknou Sicilku, ve Svešnikovově variantě perfektně rozestavil figury a po malé kombinace se pozice černé zhroutila. Velmi pěkná partie v podstatě bez chybičky.
Martin držel černými vyrovnanou pozici, potom se ale zcela zbytečně snažil o aktivní hru, čímž poztrácel pěšce a partii nakonec prohrál.
Tadeáš černými ve Slovanské zvítězil poměrně jednoduše. Sebral pěšce na c4, a protože bílý nepostavil figury správně, černý pěšce udržel a pozici postupně zesiloval až do vyhrané koncovky.
A nakonec Danča svého soupeře v Drakovi v hlavní variantě s opačnými rošádami zcela rozstřílela.
V zápase vítězíme 4:2 a i když jsme se v přímém souboji o 2. místo v soutěži s naším soupeřem rozešli smírně, nadále jsme zůstali v těsném kontaktu a o konečném umístění rozhodne závěrečné čtyřkolo v Krnově.
Martin Adamčík
image_pdf
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial