Opět naprázdno

Ani v 7. kole 2. ligy jsme nepřekročili svůj stín a prohráli 6:2. Ačkoliv se takový výsledek proti leadrovi soutěže dal předpokládat, obzvláště, když za něj nastoupily všechny první čtyři desky (jak vtipně Ríša poznamenal, že musely, když to Jirka předpověděl J), až zas tak jasné to nebylo.
Na osmé šachovnici hrál Jirka Fiala královskou indickou proti Víťovi Musilovi. Jirka získal velmi pohodlnou pozici s dvojicí střelců, ale již dopředu nastupoval do zápasu se svou zásadou, že se silnějším soupeřem je remíza dobrá. A tak se zbavil dvojice střelců a dobrovolně přepustil iniciativu soupeři. Potom se mu ale povedlo zaktivizovat jezdce a partie skončila remízou.
Potom prohrál Mira Tichý s Kubou Fuksíkem. Bílými držel ve Slovanské (nebo spíš Dámském gambitu) se soupeřem krok a věren svému stylu ve vyrovnané pozici obětoval pěšce za iniciativu. Korektní to asi nebylo ani při přesné hře, ale když zahrál pár slabších tahů a musel záhy kapitulovat.
Pepa Obšivač na mě zahrál Královskou indickou, já jsem zahájení nezahrál nejlíp, ale naštěstí jako bílý jsem si mohl nějakou tu nepřesnost dovolit. Pozici se mi podařilo vyrovnat a začal jsem stát i trochu líp, bojovně jsem až tak naladěn nebyl, další remíza.
Honza Sýkora si s Liborem Zvolánkem (ani internet nevěděl, jak pojmenovat zahájení 1. e4 e5 2. Jf3 Jc6 3. d3 a nazval jej Královským pěšcem) nechal zahnat střelce na a6 a potom hrál prakticky bez figury. I přes snahu o zkomplikování hry se k ničemu nedostal a prohrávali jsme 1:3.
Tragicky dopadl Tomáš Zbořil v Alechince s Natašou Richterovou. Krásným úderem c6 získal vyhranou pozici. Bohužel vinou špatného zápisu partie, kdy bylo odehráno 39 tahů, a Tomáš měl jeden řádek zapsán dvakrát. Myslel, že již je odtaháno tahů 40, a prohrál smolně na čas.
Laďa Vláčil s Jardou Šobáněm nesehrál Anglickou černými nejlíp, ale bílý jeho rejdy jezdcem nepotrestal a partie skončila remízou.
Náš nejúspěšnější hráč, Šimon Londin, v Sicilské proti Radku Slukovi zvolil dost bezkrevnou strategii a místo aby hrál na dámském křídle, tak jej totálně zablokoval a pak už se hrálo jen na jednu branku. A i když se Šimon bránil jako lev, zkušený soupeř dotáhl partii do vítězného konce.
Jako poslední dohrál partii Roman Závůrka. Opět prokázal svou úžasnou odolnost a schopnost odremizovat takřka kohokoliv. Ríša Biolek na jeho pevnou hru recept nenašel a i když Romana tlačil prakticky celou partii, vítězný recept nenašel a partie skončila remízou.
Čekají nás ještě 4 kola, v 8. kole hrajeme se silným Lipovcem, kde neočekáváme žádné zázraky, ale o našem celkovém výsledku rozhodnou až poslední 3 kola, kdy se budou rozdávat sestupové karty.
Martin Adamčík
image_pdf
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial