Haluzová remíza

Hned v 1. kole Krajského přeboru jsme nafasovali hvězdný tým Velkých Losin v čele s GM Štěpánem Žilkou. Ten k nám ale nepřijel a tak jsme měli šanci zabojovat a získat nějaké body. Průběh zápasu tomu ale nenasvědčoval. Po dvou hodinách hry to vypadalo na jasné vítězství hostů v poměru cca 2,5:5,5. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak.
Jako první remízovala Xandra. V Carokannu sice získala pěšce, ale soupeř za něj měl jednoznačně plnohodnotnou kompenzaci a remíza byla asi zasloužená. Následovala remíza Ladi Vláčila. V Londýnském systému černými vyrovnal hru a jeho soupeř šel do oběti dámy za 3 lehké figury. V dané pozici to ovšem bylo špatné rozhodnutí. Černý měl nádherný pěšcový střed, bílé figury byly naprosto disharmonicky postaveny a neměly souhru. Partie skončila remízou …., zcela zbytečně. Mělo se hrát dál. 
Já jsem hrál Slovanskou a asi se budu muset naučit nějaké ostřejší varianty. S tímto zahájením bez ohledu na to, jaká se hraje varianta, mám zcela mizernou bilanci. Opět jsem bílými nezískal ani stín výhody a další remíza. Šimon hrál proti silnému soupeři Francouzkou. 1. e4 e6 2. d4 d5 3. Jc3 Jc6 jsem viděl poprvé v životě a černý prokázal životaschopnost Francie. Šimonova pozice se mi líbila, ale nakonec jej soupeř přehrál a prohráváme. Stav srovnal Matěj v Drakovi. Jeho nebojácná ostrá hra zaslouženě slavila úspěch. 
Dohrává se na posledních 3 šachovnicích. Jirka Sekanina dostává nabídku remízy, ale ten je nucen ji odmítnout. Po několika tazích ztrácí kvalitu a vypadá to, že všechny 3 partie prohrajeme. Ale začaly se dít věci! Jirkův soupeř začal usilovně přemýšlet, jakým způsobem uplatnit kvalitu. Nevymyslel nic, na hodinách měl minutu a zopakovaly se tahy. Remíza!
Roman hrál proti soupeřově oblíbenému Orangutanovi nevýraznou variantu se Sf5. Potom zablokoval dámské křídlo tahem a4, vyrobil slabinu na c6 a stál na prohru. Ale vzpomněl si na staré časy, pozici se snažil co nejvíce zkomplikovat a obětoval figuru. Kompenzaci měl mizivou, ale nakonec jeho soupeř udělal chybu. Roman získal figuru zpět a po několika tazích za přispění soupeře zvítězil. Tím zcela otočil vývoj zápasu.
Vít Valenta – Roman Závůrka
V této pozici se bílý nadlouho zamyslel a zahrál 46. Df2? Rozhodně lepší bylo 46. Dg3 Dd2 47. Sc3 nebo 46. Df3. Partie pokračovala 46.- Dxf2 47. Vxf2 Vxa1 48. Sf1 c5 49. Vc2 cxd4 50. Kf2 Va3 51. Vd2 Ve3 52. Ve2 Sc5 53. Va2 Lepší asi bylo vyměnit věže a zkusit nestejnopoláky. I když se jednotlivé varianty obtížně propočítávají, myslím, že by měl bílý dobré šance na remis. 53.- Vc3 54. Vd2 Kf8 55. Sd3
55. – f6! Nádhera, bílá pozice se po tomto nenápadném tahu hroutí 56. exf6 e5! A je vymalováno 57. fxg7 Kxg7 58. Vc2? Vxc2 59. Sxc2 d3 0:1
Jako poslední dohrával Honza Sýkora. Černými zvolil Královskou indickou, ale špatnou výstavbu s b6 a Sb7 zkušený soupeř tvrdě potrestal. I když se Honza bránil jako lev, a asi tam někde mohl vydolovat remízu, odolat nedokázal.
Nakonec jsme tedy především díky Romanovi otočili vývoj zápasu a remízujeme 4:4 !!!
image_pdf
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Fiala
Jiří Fiala
5. 3. 2020 5:53

Prognosa na utkání 10.kola Oblasti jih! 1.TJ Sokol Konice- SK Prostějov C – vyhraje Prostějov! ,2. ŠK Rošáda Prostějov B- Meopta Přerov Vinary – vyhraje Meopta! 3. TJ Sokol Skalička B – Sigmia Olomouc B – vyhraje Skalička! 4. TJ Sokol Citov- A64 UP Olomouc – vyhraje Agentura! 5.TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Přemyslovice B – vyhrají Přemyslovice! 6. SK Prostějov B- ŠK Olomouc B- remis

Roman Zavurka
Roman Zavurka
21. 10. 2019 7:49

Zdravim,a dekuji Martinovi za hezky prispevek a komentar kme partii.

Jiří Fiala
Jiří Fiala
21. 10. 2019 6:01

Hodnocení jednotlivých hráčů SK PVA!
Nejprve,ale otázka! Jak to že nehrál Martin Dvořák! To se musí zlepšit a Martin musí nastupovat,zejm.proti silným soupeřům,jako je ŠK OL,nebo Grygov!
Hodnocení! 1. Šimon Londin- na svého soupeře nemohl stačit,prohra oprávněná! 2.Roman Závůrka podal kvalitní výkon! 3. Martin Adamčík podal kvalitní výkon proti silnému Vaculíkovi! 4.Sýkora Jan měl zkušeného soupeře kdysi z 1. Ligy nejvyšší soutěže ,ale seniora! Tady Jan tu remízu mohl vyrobit! Jeho herní styl,ale nemá tu stabilitu,jako herní styl Martina Adamčíka,nebo houževnatého Romana Závůrky! 5.Dočekalová Alexandra podala dobrý výkon,proti silnému Vodákovi! 6. Jiří Sekanina černými proti Burešovi podal standartní výkon,takže remis oprávněná! 7.Matěj Hrabal zvítězil,takže pochvala! Vláčil Vladimír měl Elově slabšího Klabana! Nevím ,zda se byl ptát kapitána,zda může remisovat,než remis přijal! Je to senior a nemá tah na branku jako Šimon Londin,nebo Roman Závůrka! Z celkového výsledku,ale remis dobrá,hlavně že neprohrál s černými kameny!

Jiří Fiala
Jiří Fiala
21. 10. 2019 5:31

Gratuluji SK PVA k cenné remíze s Velkými Losinami! Očekávám,že v Přemyslovicích zvítězíte! Úspěch k postupu hráčů SK do 2. Ligy je důsledná příprava na svého soupeře! Jak napsal GM Hráček: Napřed zjistím,co hraje můj soupeř a pak se rozhodnutí,co budu hrát já! Ostatní soupeři se také připravují! Je dobré,že je všeobecně známo,že FM Vít Valenta vždy 1. tahem hraje b4! Můj včerejší soupeř ze zápasu Litovel B- Sigmia A Karel Opravil se také připravuje! Neboť po remíze se mnou radostně sděloval svým spoluhráčům,že remizoval a to bez přípravy,neboť ho vůbec nenapadlo,že bude hrát se mnou! Mě to také nenapadlo,tak jsem na Karla připraven nebyl! Připravoval jsem se na jiné soupeře! Začali jste dobře ! Cesta,ke 2.lize je otevřená!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial